Скалецька назвала дату евакуації українців з Ухані

14.02.2020 Цікаво okeybanal
32

Літак для евакуації українців через спалах коронавірусу прилетить в китайський Ухань 18 лютого. Про це повідомила глава МОЗ Зоряна Скалецька в ток-шоу «Право на владу» телеканалу «1 + 1».

«Прийнято рішення, що у вівторок буде відправлений літак і в середу громадяни України будуть на території України», - сказала вона.

На борту літака будуть українські лікарі, які оглянуть пасажирів. До цього в Ухані медогляд проведуть китайські медики, після чого на борт пустять тільки тих, хто здоровий.

Скалецька зазначила, що після прильоту в Україну пасажирів відразу відвезуть в автобусі в медустанову на 14-денний карантин. Міністр додала, що зараз вибирають одну з чотирьох таких установ.

«Якщо хтось із них буде мати симптоми, відразу буде доставлено в лікарню», - заявила вона.

За словами міністра, за доставку борту відповідає Мінінфраструктура, а за виділення коштів і алгоритм дій - оперативний штаб в уряді. Вона також зазначила, що представники МЗС спілкуються з українцями в спеціальному чаті.

«Затримки немає. Має місце планомірна процедура прийняття рішень, щоб забезпечити прибуття українських громадян в Україну і дати можливість всім почувати себе в безпеці ... Прийняті рішення узгоджені з усіма міністерствами », - сказала Скалецька.