Янукович звернувся до українців

18.02.2020 Новини okeybanal
28

Екс-президент Віктор Янукович підготував звернення до українців до річниці подій на Майдані 20 лютого 2014 року. Документ розмістив в Facebook його адвокат Віталій Сердюк.

«Масові вбивства в центрі Києва стали кульмінацією боротьби за «світле» майбутнє України. Для когось ці протести були «революцією», але для більшості народу обернулися страшною трагедією, що відкриває чорну сторінку історії України », - зазначено в зверненні.

Янукович зазначив, що боротьба за владу будь-якою ціною стала метою для «купки злочинців». «Лідери держперевороту почали свій кривавий шлях на Майдані і, не замислюючись над наслідками, перенесли його на Донбас», - заявив він.

Янукович зазначив, що в протистоянні загинули десятки тисяч українців і мільйони покинули свої будинки.

«Через шість років Майдан продовжує розділяти нашу країну. Порошенко і його спільники робили все для того, щоб підігрівати і поглиблювати поділ нашої держави. Українці, які були не згодні з держперевороту 2014 року, виявилися чужими у власній країні », - підкреслив екс-президент.

За його словами, радикали привласнили собі «монополію на правду» і нав'язують суспільству свою версію сучасної історії України.

«Вихваляння вбивць і злочинців, показові судові процеси над незгодними стали нормою життя. Влада Порошенко, розпалюючи цей конфлікт, використовувала його як ширму для корупції і мародерства », - зазначено в зверненні.

Також колишній глава держави додав, що в результаті «народних реформ» економіка України була зруйнована, а народ «вкинуто в злидні».

«До тих пір, поки в Україні і на Заході не визнають правду про події 2014 року, ця трагедія завжди буде перешкодою на шляху до повного примирення. Після виборів президента 2019 року народ України відсторонив від влади Порошенко, давши шанс президенту Зеленському та його команді об'єднати Україну. Перші кроки Зеленського дають надію на мир, справедливість і встановлення стабільності в країні », - заявив Янукович.

Він зазначив, що Україні потрібні союзники і компетентні виконавці.

«Боротьба за правду і справедливість буде об'єднувати все більше сильних людей, які по-справжньому люблять Україну. Я буду робити все, щоб країна не втратила цю надію, щоб мир і стабільність прийшли на нашу землю », - додав Янукович.