У Раду внесли закон про приватні військові компанії

10.02.2020 Новини okeybanal
16

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про військово-консалтингову діяльность, який передбачає створення «приватних армій» для послуг за кордоном. Документ розміщений на сайті парламенту.

Проєкт закону ініціювала нардеп від фракції «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

Документ пропонує в якості військово-консалтингової діяльності надавати державам, а також юридичним або фізичним особам за кордоном послуги військового або охоронного характеру. У проекті наголошується, що їх надаватимуть лише за межами України, щоб виключити утворення «приватних» армій всередині країни.

Також документ регулює порядок військово-консалтингової діяльності і створення її суб'єктів. Це дозволить в подальшому застосовувати спецнавики і вміння, забезпечить офіційне працевлаштування і матеріальне забезпечення фахівцями у військовій сфері.

У пояснювальній записці зазначено, що закон пропонує забезпечення працевлаштування особам із значним військовим досвідом, учасникам АТО, військовослужбовцям, звільненим з військової служби, та колишнім правоохоронцям.

Крім того, проект закону передбачає жорсткі умови отримання права на військово-консалтингову діяльність шляхом створення суб'єкта господарської комерційної діяльності. Особливість діяльності такого суб'єкта - його спрямованість на зовнішні ринки і заборона на роботу в Україні, так як в країні не врегульовано питання обігу зброї.

Також законопроект надає право суб'єктам займатися імпортом в рамках зовнішньоекономічної діяльності, ввозити і вивозити з України вогнепальну зброю, боєприпаси, пристрої та патрони до нього. Все це передбачено тільки для договірних зобов'язань в державі територіальної юрисдикції згідно його законодавству та нормам міжнародного права.

Серед нововведень - створення Єдиного держреєстру вогнепальної зброї і боєприпасів, пристроїв та патронів до нього, які є у суб'єктів військово-консалтингової діяльності. При цьому мають намір встановити вимоги щодо контролю за обігом такої зброї.

До розробки проєкту закону залучали військових експертів, командирів і учасників АТО. Також його вже публічно обговорили в експертному середовищі.

Фото: Shutterstock