У Зеленського: “Українці йтимуть на пенсію не за віком, а коли захочуть”

07.09.2019 Новини Oleg
384

У Зеленського вирішили, що українці мають йти на пенсію не за віком, а коли захочуть. Пенсійна реформа попередньої влади стала однією з найболючіших для українців.  Адже ті, хто вже навіть розпланував свій відпочинок на пенсії, тепер змушені ще доробляти по кілька років.

Підвищення пенсійного віку — стало і приводом для сарказмів. Мовляв, хоч би в 65 років не забути, де працюєш. Проте, стало відомо, що все зміниться. Про це повідомляє

Зміни стосуватимуться не лише тих, кому от-от на пенсію. А пощастить і тим, кому ще працювати й працювати. Адже стало відомо, що у команді Зеленського вже презентували плани пенсійної реформи. Тому незабаром вона вже може стартувати.

У планах — запустити другий етап пенсійної реформи. Він стосуватиметься зміни порядку виходу на пенсію. А також переглянуть виплати для тих, кому ще прийдеться заробляти її десятками років. Зокрема, мова йде про накопичувальні пенсії. 

Найголовніше, що цей етап реформи передбачає можливість виходу на пенсію, коли людина сама того забажає. Тобто, це добровільний вихід на пенсію. Як до, так і після досягнення пенсійного віку. Зараз для жінок це  59 років і 60 — у чоловіків. 

“Людина повинна йти на пенсію, коли вона цього сама захоче”, — вважає майбутній депутат Галина Третьякова.

Іншими словами, якщо у 55-річного українця буде 35 років трудового стажу, він може спокійно йти на пенсію. Або ж піти на відпочинок, але паралельно продовжити працювати далі. 

Також запуск другого етапу реформи дозволить людям молодшим за 40 років накопичити гідну пенсію. Проте, її розмір залежатиме від років, які пропрацювала людина.

“Якщо, припустимо, людина достроково виходить на пенсію, то вона повинна бути менше. Так, як вона менше внесла в загальний казан солідарної системи. Тому, по ідеї, буде отримувати пенсію довше», – аналізує екс-заступник голови Пенсійного фонду Віктор Колбун.

Крім того, пенсійні внески можуть віддати у приватні руки. Але цей процес має контролювати Пенсійний фонд. 

Отож, для людей з’явилися позитивні новини. Особливо для тих, хто працює, але вже переживає про забезпечену старість. Адже у Зеленського вирішили, що українці мають йти на пенсію не за віком, а коли захочуть.

Нагадаємо:

  • Цього разу депутати і чиновники не зможуть просто так залишити свої посади. Почалася глибока перевірка їх доховод. На даний момент виявлено понад 315 мільйонів грівень прихованих коштів. Перевірка триває.
  • Павло Розенко не зміг сам оцінити свою роботу на посаді міністра. Він упевнений, що українці зможуть дати йому гідну оцінку.
  • У партії Зеленського зловили Парубія на спробі блокувати прийняття закону про зняття імунітету з депутатів. Стефанчук наказав йому припинити займатися саботажем