Вжe є пeршa жepтвa: Нoвocпeчeнuй гeнпpoкyрoр пoчaв oxoтy нa чuнoвнuкiв

31.08.2019 Новини Oleg
89

Прокуратура хоче “крові” чиновників

Колишній заступник глави Офісу Президента і новий генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, призначений на цю посаду замість кума п’ятого глави держави Петра Порошенка Юрія Луценка, збирається зробити з відомства потужний орган, який в правовому полі буде координувати дії всіх правоохоронних органів в країні.

Про це заявив Рябошапка, виступаючи перед колективом генеральної прокуратури після свого призначення, інформують в прес-службі ГПУ.

Новий керівник відомства заявив про своє бачення роботи системи, яка буде ставити перел правоохоронцями завдання по боротьбі зі злочинністю.

Контролювати виконання завдань Рябошапка пообіцяв “жорстко”.

За його словами, потрібно “кров”, в правовому сенсі цього слова.

Він підкреслив, що щотижня якийсь високопоставлений чиновник повинен бути притягнутий до відповідальності.

Крім того, він озвучив і основний пріоритет роботи відомства на найближчі роки, яким стане повернення активів, злочинним шляхом виведених з країни.

Нагадаємо, раніше Рябошапка запропонував мотивувати викривачів корупції метеріально, пропонуючи їм бонус в якості нагороди, який обчислюється 10 відсотками від суми хабара або ж від суми відшкодованих державі коштів.

Раніше міжнародні експерти та представники громадськості обговорили зміни в українське законодавство, які стосуються як способів можливої ​​мотивації осіб, які викривають топ-корупціонерів і їх захист від переслідувань.

Зараз готуються проекти законів, які регламентують право отримання винагороди в межах 10% від розміру отриманої здирником неправомірної вигоди.

Крім того, розробляються супутні цій процедурі документи, а саме сам порядок повідомлення про корупційне правопорушення, порядок його розгляду компетентними особами, можливість викривачу отримувати оперативну інформацію про стан розгляду “скарги” і т.п. 

Держава, в свою чергу, зобов’язана гарантувати “донощику” і членам його сім’ї конфіденіціальность і безпеку.