Главная / НОВОСТИ / Свята 10 серпня: прикмети на понеділок і що не можна робити в цей день

Свята 10 серпня: прикмети на понеділок і що не можна робити в цей день

10-08-2020, 06:32 НОВОСТИ
37

10 серпня православна церква вшановує пам'ять святих Пармена та Прохора. У народі свято називалося Прохорів день, пише Обозреватель.

Пармена та Прохора або Прохорів день

10 серпня (28 липня по старому стилю) православні віруючі шанують пам'ять двох апостолів від сімдесяти – Прохора і Пармена.

Згідно з біблійними переказами, дванадцять апостолів скликали своїх учнів, щоб вибрати з них сімох, які б взяли на себе вирішення побутових питань. Серед обраних були святі Прохор і Пармен.

За переказами, Прохор був супутником апостола Петра і згодом єпископом Никомедии, він постраждав за Христа в Антіохії. Також з Священного писання відомо про Прохора, учня і супутнику апостола Іоанна Богослова, який записував за ним текст Одкровення. Йому приписують авторство оповіді про життя і чудеса Іоанна Богослова, від Успіння Богородиці і до його смерті.

Про святого Парменов відомо небагато. За переказами, апостол від сімдесяти проповідував християнську віру в Македонії, де і закінчив своє земне життя мученицькою смертю в II столітті нашої ери. За іншою версією, Пармена Герасимчука ще за часів, коли апостоли перебували в Єрусалимі.

У народному календарі цей день називають Прохори – Парма. Вважалося, що будь-які торгові починання в цей день не заладиться, а то, що придбаєш, пропаде. У цей день наші пращури, вирушаючи в храм, молилися святим апостолам, просячи у них захисту. Також в Прохоров день славили ковалів, бажаючи з здоров'я і сил, віталися сільськогосподарські роботи.

Прикмети на 10 серпня

  • Якщо на Прохора в ранкові години туман по воді стелиться, значить буде погожий день.

  • Якщо ж туман вгору спрямовується – чекати опадів.

  • Дощ без вітру був знаменням до негоди.

  • Високі хмари – провісники сухої і ясної погоди.

Що не можна робити 10 серпня

  • Дівчатам і жінкам заборонено вишивати. Інакше у заміжніх дам почнуться проблеми в сім'ї, а у незаміжніх ще рік не буде удачі в любові.

  • Не можна грати весілля – вважається, що сімейне життя буде наповнена сварками і зрадами.

  • Не рекомендується в цей день займатися обміном – нова річ після тривалого періоду або виявиться марною.

  • Не варто в цей день продавати що-небудь. Наші предки були впевнені в тому, що виручені гроші дуже скоро пропадуть.

  • Лайка, плітки і заздрість 10 серпня – під особливою забороною. Вони вважаються в цей день гріхом.

Наверх