Главная / НОВОСТИ / Стало відомо, що планують збудувати на місці Старого ринку у Луцьку (фото)

Стало відомо, що планують збудувати на місці Старого ринку у Луцьку (фото)

11-08-2020, 15:14 НОВОСТИ
40

У Луцьку триває архітектурний конкурс концепцій розвитку території, прилеглої до Луцького замку.

Роботи, які потрапили до другого етапу конкурсу, демонструють на вулиці Лесі Українки. Лучани можуть оглянути їх та надіслати міській раді свої пропозиції і зауваження, пише Перший.

"Побачити концепції у центрі міста можна буде до 10 вересня", – розповіла заступниця управління архітектури та містобудування Софія Гула.

Зі слів чиновниці, на перший тур конкурсу подали 19 робіт. Журі відібрало шість, які архітектори допрацювали і подали на другий тур.

Після громадського обговорення журі визначить переможця. Це буде у вересні, однак точна дата поки невідома.

"Ми залежні від ситуації з коронавірусом, тому що хочемо збирати журі, а не проводити обговорення та голосування онлайн", – пояснила Софія Гула.

Реалізувати проєкт цього року не будуть – не вистачить ні часу, ні грошей. В управлінні архітектури кажуть, що зважаючи на велику територію, можлива поетапна реконструкція.

Роботи на конкурс подані анонімно для об’єктивної оцінки. Імена авторів повідомлять вже після визначення переможців.

Згодом концепції також опублікують на сайті Луцької міської ради. Свої зауваження можна надсилати на електронну адресу [email protected] або залишати в письмовому вигляді на рецепції ЦНАПу, що на вулиці Лесі Українки, 35.

Концепція № 1

Автори пропонують створити зони сільськогосподарського ярмарку, проведення фестивалів, свят, готельно-ресторанного комплексу, містечко майстрів (квартал історичної забудови з майстернями художників).

На дахах будівель пропонують облаштувати зелені зони з газоном та деревами.

Концепція № 2

Концепція визначає реконструкцію існуючих павільйонів Старого ринку, а також будівництво нового критого павільйону та майданчика з сезонним базаром. Комплекс будівель хочуть продовжити до зупинки "Старий ринок". Також заплановане будівництво бетонно-скляного культурного центру. В одній частині, за планом, діятиме конференц-хол, в іншій – коворкінг та офіси (за попереднім планом для IT-компаній).

Також автори хочуть обмежити в’їзд транспорту на територію Старого міста, а швидкість руху зменшити до 30 км/год. Для громадського транспорту пропонують відвести окрему смугу руху на вулиці Глушець.

Концепція № 3

Концепція має на меті прокладання нової пішохідної вулиці, що сполучить замок з вулицею Лесі Українки. Біля замку пропонують створити велику зелену галявину, на якій можна влаштовувати масові заходи, фестивалі, концерти.

Вздовж вулиці Глушець запроєктовано громадські будівлі, серед яких музей з виставковими просторами, міський ринок їжі.

Концепція № 4

Визначає поділ території на 3 зони: житлову, комерційно-обслугову та культурну. В житловій заплановане будівництво нових терасових будинків.

В комерційній зоні натомість може бути торговий центр "Під замком", ресторани, кафе. В культурній зоні – заклади освіти, туристичні об’єкти, зокрема Замковий музей.

Концепція № 5

Має на меті продовження парку, створення нових ландшафтних форм. "Всі приміщення (культурні центри, ресторани, готелі) вписані в об’єми, що мають форму пагорбів. Таким чином автори проєкту навмисно відмовляються від фасадів у класичному розумінні", – зазначають в описі концепції.

В проєкті йдеться про демонтаж будівель Старого ринку, хоча їхнє збереження було однією з умов конкурсу. Нові будівлі (ринок органічних продуктів, кав’ярні, музеї, художні та ремісничі майстерні, виставкові зали) повинні бути не вище 11 метрів, аби зберегти домінанту замку та костелу.

Концепція № 6

Проєкт визначає часткове відновлення елементів окольного замку, облаштування ристалища з трибунами для лицарських поєдинків, літнього театру зі сценою на місці електропідстанції.

Автори пропонують також збудувати дворівневий торговий комплекс з пішохідним мостом, що сполучатиме різні будівлі, а також відкрити громадський центр з оглядовим майданчиком.

Наверх