Главная / НОВОСТИ / У Луцьку програма виклику "швидкої" запрацювала по-новому (відео)

У Луцьку програма виклику "швидкої" запрацювала по-новому (відео)

12-08-2020, 11:49 НОВОСТИ
69

У Луцьку запрацювала нова програма для виклику швидкої, яка дозволяє лікарям швидше приймати виклики від пацієнтів.

Читайте також: Стало відомо, що планують збудувати на місці Старого ринку у Луцьку (фото)

Про це розповів "Суспільному" керівник обласного Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль.

Комп’ютерне устаткування коштує 4,5 мільйони гривень. Гроші виділило профільне міністерство за співфінансування з обласною радою, – розповів Володимир Шмаль.

Телефонні виклики швидкої з усієї області надходять до Центральної диспетчерської. Дзвінки з лінії "103" автоматизували.

Інформація про людину, яка звертається за меддопомогою, заповнюється в електронній формі. Раніше усе нотували на папері й це, за словами завідувача диспетчерської Станіслава Лініка, забирало час. Зараз, каже, передача звернень пацієнтів триває до пів хвилини.

"Воно все на комп’ютері висвічується: адреса, телефон. Відповідно бригада реагує на це звернення, де є всі дані. Також вказується номер телефону, якщо бригада не може знайти село. Тоді бригада передзвонює та уточнює, куди саме їхати", – розповідає Станіслав Лінік.

Як усе працює на практиці розповідає лікарка Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Ангеліна Воробей.

Спочатку, каже жінка, поступає виклик, відкриваємо - світиться жовтим. Причина до виклику – непритомність, порушення свідомості. Адреса, номер телефону, виїжджаємо. Натискаємо "виїзд", підтверджуємо.

Водій Дмитро Фролов каже, що зручності додає навігатор, який є у телефоні. Головне вибрати маршрут, а техніка уже покаже, куди їхати.


"Програмний комплекс дає можливість під'єднати нас до центральної “103”. Це така ІТ-система, яка бачить роботу всіх центрів ЕМД по Україні", - розповідає Володимир Шмаль.

З цією системою оперативна диспетчерська у Києві може відстежити будь-який виклик, як на Волині, так і по інших областях від моменту приймання до закінчення виклику.

Зараз в обласному Центрі екстреної допомоги та медицини катастроф вивчають покриття інтернетом районів області. Не скрізь, говорить керівник, воно добре, тому звертатимуться із проханнями до мобільних операторів за допомогою.

Наверх