Главная / НОВОСТИ / ВООЗ закликала країни більше не вводити карантин

ВООЗ закликала країни більше не вводити карантин

17-08-2020, 13:40 НОВОСТИ
84

Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до світу із закликом більше не вводити карантин через коронавірус, хоча раніше організація вимагала беззастережно дотримуватися обмежувальних заходів.
Про це повідомляє МедикФорум.


Епідемія коронавірусу продемонструвала деяку сумнівність рекомендацій ВООЗ, до яких людство звикло прислухатися. Так, на самому старті пандемії, коли закриття кордонів з Китаєм могло різко стримати масштаби трагедії (або локалізувати її зовсім), чиновники ВООЗ активно закликали цього не робити, пускати туристів з Китаю в усі країни і не провокувати “нерівність”.

Кордони все-таки закрили, але вже тоді, коли пандемія почала бушувати по всьому світу. Негайно після цього ВООЗ визнала правильність закриття кордонів. Потім місяцями експерти ВООЗ запевняли, що медичні маски здоровим людям не потрібні. Коли ж було доведено зворотне (і знову з вини первинних рекомендацій заразилися мільйони), ВООЗ знову порадила носити маски всім без винятку, йдеться у повідомленні.

Майже всім країнам світу в ВООЗ довгий час радили закриватися на жорсткий карантин, нібито задля пом’якшення розвитку пандемії. І ось тепер головний епідеміолог організації Марії Ван Керкхове заявила про неприпустимість карантинів при другій і всіх подальших хвилях COVID-19. Виявляється, економічні наслідки карантину жахливі і набагато перевершують умовний виграш в медичному плані. А по-друге, на думку тих же експертів, носіння масок і дотримання соціальної дистанції цілком достатньо при цій пандемії.

Наголошується, що навіть глава ООН Антоніу Гутерріш назвав закриття шкіл при карантині “поколінською катастрофою”. Годі й говорити про сотні тисяч втрачених ракових пухлин, інфарктів, інсультів, наслідків гіподинамії для дітей і пенсіонерів, порушення лікування сотень важких хвороб, депресій, стресів, безробіття, хаосу, соціальних конфліктів і тому подібного. З цим нам доведеться мати справу протягом багатьох років після завершення пандемії.

Наверх