Главная / НОВОСТИ / Мистецькі вікенди: у Луцьку втілюють унікальний інклюзивний проєкт (фото, відео)

Мистецькі вікенди: у Луцьку втілюють унікальний інклюзивний проєкт (фото, відео)

18-08-2020, 06:03 НОВОСТИ
71

Відчути себе справжніми акторами, поспілкуватись із друзями та зарядитися позитивними емоціями: у Луцьку молоді люди з інвалідністю мали прекрасну можливість покинути свої домівки та зіграти у театральній виставі під керівництвом відомого столичного режисера.

Читайте також: У Луцьку відбувся футбольний турнір Junior Futsal Cup на призи Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" (фото, відео)

Творчий вікенд для людей з інвалідністю влаштували в Луцьку за підтримки Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" та Українського культурного фонду, йдеться у сюжеті телеканалу "Аверс".

Молоді люди з громадської організації "Джерело життя" поринули в акторську гру під керівництвом справжнього професіонала – режисера Віталія Люботи. Він має досвід роботи з акторами з інвалідністю. Проте режисер не розуміє, чому в Україні про розвиток та допомогу особам з інвалідністю піклуються лише на словах. Тому був приємно вражений ідеєю проведення інклюзивних вікендів на Волині."Насправді мені до сліз було приємно, що мене запросили на Волинь, адже я багато їжджу за кордон та працюю там. І сумно, що вдома не вдається, – каже режисер і педагог. – У цьому випадку ми бачимо, що учасники програють свої болючі аспекти життя. І я маю надію, що після проєкту вони зможуть біль готовими піти в звичайне життя, будуть готовими до викликів, які постануть на життєвому шляху".

Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" постійно підтримує ідеї громадських організацій. Незабаром у Луцьку запрацює Інклюзивний ХАБ, де збиратимуться молоді люди, які, незважаючи на інвалідність, прагнуть реалізуватись у житті та проводити дозвілля у дружній компанії. Тому Фонд з особливою відповідальністю взявся за реалізацію цього проєкту та проведення мистецьких вікендів.

Як розповіла заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" Катерина Шкльода, минулими вихідними відбувся уже другий вікенд в рамках проєкту.

"Спочатку ми планували провести їх у форматі табору, щоб відразу сто людей мали змогу зіграти у виставі та творити разом. Проте карантин вніс свої корективи, і ми поділили їх на невеличкі групи, щоб не порушувати карантинні заборони. Тому на вікендах перебуває не більше 20 людей. Вони займаються на відкритому повітрі, творять з кращими спеціалістами у сфері інклюзивного театру".

Опісля завершення творчих вікендів організатори зберуть усі театральні постановки в єдине відео. Тож усі охочі зможуть побачити, що актором можна бути, не зважаючи ні на що, головне – бажання.

Як наголошує Катерина Шкльода, "Інклюзивні мистецькі вікенди "Простір дії" ‒ це проєкт, що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" за підтримки Українського культурного фонду. Мета проєкту – створити сприятливі умови для соціалізації дітей та молодих людей з інвалідністю шляхом розширення їм доступу до культурних ресурсів та культурного розвитку через участь у інклюзивній мистецькій події.

У Фонді "Тільки разом" наголошують: інклюзивні мистецькі вікенди "Простір дії" проводяться для дітей та молодих людей з інвалідністю, а також керівників і працівників інклюзивних творчих колективів і є тренінг-інтенсивами, у процесі яких учасники ознайомлюються з новими для себе перформативними навичками і матимуть змогу втілювати їх у театральні замальовки, що буде записано на відео, а відтак буде використано для фінального інклюзивного мистецького перфомансу.

Вікенди відбуваються із дотриманням усіх вимог МОЗ до заходів такого типу в період пандемії COVID-19. Тому, на жаль, сам перфоманс глядачі побачать онлайн. Відео перформансу використовуватимуть як для популяризації інклюзивного мистецтва, так і для створення методики впровадження інклюзивного підходу в мистецькій діяльності з дітьми та молодими людьми з інвалідністю в Інклюзивному ХАБі у Луцьку, який створено у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Організація і проведення інклюзивних мистецьких вікендів є спробою гармонійної соціалізації дітей та молоді з інвалідністю шляхом культурного розвитку. Такій соціалізації сприятиме і участь волонтерів – студентів СНУ і активних лучан, які пройшли відповідний тренінг у рамках проєкту.

Наверх