Главная / НОВОСТИ / Українець розповів про знущання в ізоляторі Білорусі

Українець розповів про знущання в ізоляторі Білорусі

18-08-2020, 09:46 НОВОСТИ
51

Український правозахисник Костянтин Реуцький, який був затриманий 12 серпня в Мінську, розповів про знущання в ізоляторі Білорусі.

За його словами, всіх іноземців, особливо з України, підозрюють у шпигунстві і в організації масових заворушень, тому силовики ставляться до них "вельми непривітно", пишуть "Факти".

"Вони бачать в українцях одну з найбільших загроз, тому, на жаль, часто б'ють із особливою жорстокістю. Один учасник протестів був побитий так, що вже кілька днів перебуває в досить важкому стані в мінській лікарні. Просто тому, що згадав, що він громадянин України", – сказав Реуцький.

Правозахисник зазначив, що в РУВС і ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) на вулиці Окрестіна їжі не було зовсім, а воду давали, але не завжди відразу.

"Це був якийсь прояв милості. В туалет кілька годин не пускали: "С..ть в штани". Потім усе-таки стали виводити. Спочатку робили це так, щоб максимально принизити: двоє омонівців заламували руки, вдавлюючи людину майже лицем в асфальт, і тягли в туалет. Ближче до ранку, мабуть, вони втомилися, стало трошки простіше", – поділився він.

Реуцький додав, що до затриманих жінок ставилися краще. В ізоляторі з ним перебувало пів сотні чоловіків і п'ять жінок.

"Але одну вже немолоду жінку, яку підозрюють у тому, що вона координаторка жіночої мирної акції, яка якраз пройшла того дня, коли вона намагалася апелювати до совісті поліцейських і говорила, що вони воюють проти власного народу, теж почали бити – обличчям об залізний паркан, гумовим кийком по спині й голові", – розповів правозахисник.

Наверх