Главная / НОВОСТИ / Офіційно: ЄС не визнаватиме результати виборів у Білорусі

Офіційно: ЄС не визнаватиме результати виборів у Білорусі

19-08-2020, 17:49 НОВОСТИ
97

У Євросоюзі також засудили жорстокі дії білоруських силовиків.

Держави – члени Європейського Союзу не визнаватимуть результати президентських виборів у Білорусі. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель за підсумками сьогоднішнього надзвичайного саміту глав країн ЄС в Брюсселі, пише DW. Меркель зазначила, що голосування, яке пройшло в Білорумі, не було справедливим та вільним.

“Вибори не були ні справедливими, ні вільними, і з цієї причини результат цих виборів не може бути визнаний”,


– сказала канцлер ФРН.

За її словами, немає сумнівів в тому, що на виборах мали місце масові порушення. У ЄС також засудили насильство проти протестувальників і закликали звільнити всіх політичних в’язнів в Білорусі. Меркель додала про необхідність національного діалогу в країні, який пропонує білоруська опозиція.

Вибори і протести в Білорусі: що відомо 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська – 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.

Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, сталися сутички з силовиками. Також з 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них при затриманні і в СІЗО сильно били. Згодом затриманих почали відпускати.

14 серпня в ЄС заявили про невизнання результатів президентських виборів в Білорусі і про початок роботи над введенням санкцій за фальсифікацію виборів і насильство проти протестувальників.

16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Наверх