Главная / НОВОСТИ / Зеленський: На Сході “чують тишу”

Зеленський: На Сході “чують тишу”

24-08-2020, 15:56 НОВОСТИ
22

На Донбасі вже майже місяць військові не зазнають втрат, а місцеві жителі “чують тишу”, говорить Зеленський.


Жителі сходу України 29-й день поспіль “чують тишу”. Про це під час виступу в День Незалежності в понеділок, 24 серпня, заявив президент Володимир Зеленський.

“Рік тому я розповідав про те, як кожен мій ранок починається з СМС-повідомлення від Генерального штабу України, СМС про кількість поранених і загиблих за минулу добу на передовій. Цифри бувають різними, і тільки одне повідомлення робить ранок добрим – поранених нуль, загиблих – нуль. Сьогодні 29-й день поспіль у мене і у всій нашій Україні ранок дійсно гарний”, – сказав він.

За його словами, сьогодні – 29 днів, як на сході України немає бойових втрат.

“Нещодавно, будучи на сході, я запитав у місцевих жителів, чи чули вони новину, що ми домовилися про тишу? Вони відповіли: ми чуємо не новину, ми чуємо тишу”, – додав глава держави.

Також Зеленський заявив, що ті, хто без бою віддав частину української території, повинні давати свідчення.

“Ми будуємо саме таку країну, країну, яка завжди готова дати відсіч. І неважливо, хто атакує – агресор, вірус, світова криза. Країну, де ті, хто без бою подарував частину території, будуть давати свідчення, а не проповіді з патріотизму. Країну, куди наші люди захочуть повертатися хорошими дорогами, які ми сьогодні будуємо. Країну, де жваві суперечки будуть тільки про те, як назвати ракету, яку Україна запускає в космос і в честь кого назвати побудований корвет. Всіх, хто готовий допомагати українцям будувати саме таку країну, ласкаво просимо, приєднуйтесь. Іншим велике прохання – не заважати. У вас було багато років, щоб щось зробити. Люди поставили вам оцінку. Прийміть це і не плутайтеся, будь ласка, під ногами України, яка рухається вперед”, – сказав президент.

Зеленський зазначив, що українці не повинні нікому давати шансу посіяти між ними розбрат – “ні сусідам, ні внутрішнім чужинцям, тим, що обкрадали нашу маму Україну багато років, тому що ніколи не вважали її рідною”.

Він запевнив, що влада робить все, щоб окуповані території України повернулися в країну, яку вони не впізнають.

“Сьогодні всім ветеранам, добровольцям і волонтерам українці зможуть щиро подякувати і вклонитися їм під час їхньої ходи по Хрещатику. А наша військова техніка сьогодні на Сході. І я впевнений, що саме так і повинно бути. Тому що танки, бронетранспортери, літаки – це не атракціон для киян і гостей столиці в країні, яка захищає свій суверенітет зі зброєю в руках. Техніка повинна бути не в мирному Києві, а на передовій. Там, де вона зараз потрібна. І тільки так і повинно бути, якщо ми поважаємо свою армію. А парад у нас обов’язково буде в майбутньому – парад української перемоги, коли ми повернемо всіх наших людей і всі наші території, коли на нашій землі буде міцний мир. Ми зробимо великий парад всіх наших військ і техніки. Парад, після якого більше ні у кого навіть не виникне думки порушити мир в Україні, зазіхнути на її свободу і незалежність”, – заявив президент.

Також Зеленський підкреслив важливість боротьби з коронавірусом і дотримання правил безпеки і подякував лікарям за їхню роботу.

“Тоді обов’язково настане день, коли під радісним смс від Генштабу буде не менше радісне від міністра охорони здоров’я: за добу в Україні захворіло нуль, померло нуль”, – сказав Зеленський.

Наверх