Главная / НОВОСТИ / Головні новини Волині 24 серпня: відомий співак з Луцька відмовився від державної нагороди Зеленського; невідомі розмалювали в'їздний знак, прославляючи…

Головні новини Волині 24 серпня: відомий співак з Луцька відмовився від державної нагороди Зеленського; невідомі розмалювали в'їздний знак, прославляючи…

25-08-2020, 05:26 НОВОСТИ
103

Відомий співак з Луцька відмовився від державної нагороди Зеленського (відео), Волинські землі віддали в оренду на 49 років інвесторам з Кіпру (відео), "Слава Л/ДНР": у Луцьку невідомі в День Незалежності розмалювали знак міста, прославляючи сепаратизм (фото), Зеленський відзначив 8 волинян державними нагородами до Дня Незалежності, Лучанка отримала звання "Заслужений лікар України" – такими були головні новини Волині 24 серпня.

Відомий співак з Луцька відмовився від державної нагороди Зеленського (відео)

24 серпня, Володимир Зеленський відзначив уродженця з Луцька Сашка Положинського орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Указ опублікували на офіційному сайті президента.

В свою чергу, відомий співак записав відеозвернення, у якому відмовляється від нагороди.

"Сьогодні, повернувшись із маршу захисників, присвяченому 29-й річниці Незалежності України, я дізнався, що ви (–ред. президент) нагородили мене орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. 

В мене є нагороди, яких мені цілком достатньо. Для мене справжньою нагородою є мої концерти, моя публіка, люди, які підходять і дякують за мої пісні. Для мене нагородою є премія імені Василя Стуса, яку мені вручив світлої пам’яті пан Євген Сверстюк. Для мене справжніми, важливими нагородами є ті відзнаки, часто дуже неофіційні і непафосні , які мені вручали військові офіцери та бойові командири під час або після наших концертів для військових. Ось це  для мене важливо, ось це мені потрібно", – заявив Положинський.

Волинські землі віддали в оренду на 49 років інвесторам з Кіпру (відео)

Голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко підписав розпорядження про те, щоб віддати в оренду на 49 років 10 земельних ділянок компанії, коріння якої – на сонячному Кіпрі. Тепер ця компанія будуватиме на території Затурцівської ОТГ вітроелектростанції та лінії електропередач.

Окрім цього, ще 23 земельні ділянки під такі цілі вділила іноземній фірмі сама ж ОТГ. Частина цієї землі була пайовою, але якось так сталося, що люди нібито повідмовлялися від паїв. Ідеться про 12 гектарів землі. Директором фірми, яка взялася будувати на Волині вітряки, є виходець з Донецької області.

У Затурцівській ОТГ буквально рік тому зареєструвалося три фірми: "Волинь Вест Вінд-1", "Волинь Вест Вінд-2", "Волинь Вест Вінд-3". Зареєструвалися вони одразу в cільській раді, щоб далеко не ходити. Зібралися будувати електрогенерувальні вітряки.

Засновником Вест Віндів є ТзОВ "ЮДІПІАР ВІНД". А вже його заснувала така собі фірма "ЮДІПІ РЕНЮВАБЛЗ". Серед власників – компанія "Енокс Трейдінг Лімітед", Республіка Кіпр.

Секретар Затурцівської об’єднаної територіальної громади Надія Гаврилюк по секрету зізналася: серед ділянок, які виділяли під вітряки, є людські паї, які в них хитромудро викупили.

"Вони ж в кожної людини викупляли 30 сотих, а потім ми цю землю брали у власність сільської ради", – каже вона.

Державний реєстратор Румла Адамчук, що працює в Затурцівській ОТГ, навідріз відмовляється показати договори оренди і вимагає офіційного запиту.

Відмовляється коментувати ситуацію і заступник голови Затурцівської ОТГ Василь Демидюк.

Директором у "Вест Віндах" є Микита Олександрович Пригорницький. Він родом з Краматорська Донецької області.

Відзначимо, що будівництво вітряків – це справа дуже дорога. Але в статутних капіталах компаній, які зібралися будувати, по 50 тисяч гривень.

Микита Пригорницький каже, що не знає про те, що в людей викуповували паї, каже, оформлювали комунальну та державну власність, а люди відмовлялися від землі добровільно на користь сільської ради. Коли ж запитали в нього про те, що кінці його фірм ведуть в офшори, теж заговорив про офіційні запити на інформацію.

Щодо джерела фінансування, то пан Пригорницький зазначив, що це не тільки статутний капітал, а й залучення кредитних коштів.

Між тим голова Затурцівської ОТГ Володимир Патійчук переконаний: ці бізнесмени озолотять їхню громаду. Вже сьогодні вони обіцяють вкладати в інфраструктуру п’ять мільйонів євро щороку.

"Перед початком будівництва вони укладають договір зі сільською радою на розвиток інфраструктури. 200 мільйонів євро ніхто просто так не вкладатиме. Це дасть такий поштовх громаді, думаю, через років п’ять це оцінять, – переконаний він. – Є близько 37 ділянок, із них деяка частина – пайових земель по 25-26 сотих, від яких люди добровільно повідмовлялися. Їх передано в комунальну власність рішенням сесії сільської ради у зв’язку з добровільною відмовою. Наразі ці землі передано в оренду для розміщення вітрових електростанцій".

Зазначимо, офшорні компанії отримали 33 земельні ділянки приблизно по 30 сотих. 10 земельним ділянок передала в оренду облдержадміністрація. Відтак в оренді на 49 років опинилося приблизно 12 гектарів землі.

Але навряд чи ця земля пробуде довго в оренді. Адже незабаром вступить у дію закон про продаж землі, а орендар має першочергове право на купівлю.

Найбільша в Україні вітроелектростанція Ботієвська розташована поблизу села Приморсьський Посад Приазовського району Запорізької області. Вона налічує 65 вітряків. У Затурцівській ОТГ хочуть встановити 33 агрегати. Якщо підозрілі інвестори не обдурюють і справді побудують вітроелектростанцію, вона буде дуже потужною. Але куди ж підуть кошти – на Кіпр чи в громаду? І чи виконають інвестори свої обіцянки?

До слова, кінцевим бенефеціаром ТзОВ "ЮДІПІАР ВІНД", яке числиться серед засновників "Вест Віндів" є олігарх Василь Хмельницький. Директором вказаний його бізнес-партнер Сергій Євтушенко. Він був співзасновником інвестиційно-девелоперської компанії UDP Renewables, яка входить до складу інвестгрупи UFuture, що належить тому ж таки Хмельницькому.

У пресі пишуть, що він, Рінат АхметовМаксим Єфимов та Ігор Тинний намагаються на державному рівні прописати правила альтернативної енергії під себе. "Банда зелених" – так їх охрестили журналісти. Вже ні для кого не секрет, що зараз намагаються пролобіювати зелену енергію як альтернативу атомній, але річ у тому, що вона в рази дорожча.

"Слава Л/ДНР": у Луцьку невідомі в День Незалежності розмалювали знак міста, прославляючи сепаратизм (фото)

У Луцьку невідомі обмалювали знак міста закликами "Слава Л/ДНР".

Про це повідомляють у мережі Instagram на сторінці "Волинь blog".

Як стало відомо, в ніч на 24 серпня невідомі зробили непристойні записи, прославляючи сепаратизм.

"Ось так привітали місто Луцьк з Днем Незалежності УКраїни. В ніч із 23 на 24 серпня 2020 року на в'їзді в Луцьк (кільце на вулиці Дубнівській) якісь невідомі виродки зробили напис, прославляючи сепаратизм", – йдеться в дописі.

Зеленський відзначив 8 волинян державними нагородами до Дня Незалежності

З нагоди 29-ї річниці Незалежності України президент Володимир Зеленський відзначив 8 волинян державними нагородами.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагородив:

– орденом "За заслуги" ІІІ ступеня Савоніка Сергія Вікторовича  керівника громадської організації "Українська асоціація інвалідів АТО" у Волинській області, також орденом удостоєний Середюк Борис Васильович – керівник Луцької міської громадської організації "Українська асоціація інвалідів АТО".

– орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Черкавську Альону Олександрівну – лікаря амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 2 комунального підприємства "Луцький центр первинної медичної допомоги", Волинська область.

Присвоїв почесні звання:

– "Заслужений діяч мистецтв України" Охманюку Віталію Федоровичу – деканові факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Волинська область.

– "Заслужений донор України" Доманському Валерію Володимировичу – донорові, Волинська область.

Читайте також: Волинь знову поділили на карантинні зони (деталі)

– "Заслужений працівник культури України" Ризванюк Любові Василівні – художньому керівникові народного художнього колективу ансамблю танцю "Барвінок" закладу позашкільної освіти "Ковельський палац учнівської молоді імені Івана Франка", Волинська область.

– "Заслужений працівник сільського господарства України" Костюку Анатолію Климовичу – доглядачеві великої рогатої худоби сільськогосподарського підприємства "Рать", Волинська область.

"Заслужений праціник освіти України" – Іллюшку Василю Віталійовичу – директорові ліцею с.Колона Павлівської сільської ради.

Лучанка отримала звання "Заслужений лікар України"

Президент Володимир Зеленський під час урочистостей на Софійській площі з нагоди 29-ї річниці Незалежності нагородив почесними званнями та державними нагородами військових, музикантів, вчителів та медиків.

Нагороди з рук Володимира Зеленського отримали лікарка з Луцька та донор з Рівненщини.

Лікарка амбулаторії загальної практики – сімейної медицини № 2 комунального підприємства "Луцький центр первинної медичної допомоги" Черкавська Альона Олександрівна отримала звання "Заслужений лікар України".

Донора з Рівненської області Босика Володимира Васильовича нагородили почесне звання "Заслужений донор України".

Наверх