Главная / НОВОСТИ / Пандемія вносить корективи: на Волині навчальний рік розпочнеться за новими правилами

Пандемія вносить корективи: на Волині навчальний рік розпочнеться за новими правилами

25-08-2020, 12:32 НОВОСТИ
42

Канікули, які у зв'язку з карантином розпочалися ще у березні, наближаються до завершення. Діти та батьки уже з нетерпінням чекають на початок нового навчального року, який на Волині розпочнеться за новими правилами. Про це, сьогодні, 25 серпня, під час чергового брифінгу у Волинській облдержадміністрації, розповіла начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.

"Яким буде новий навчальний рік у наших 611 школах сьогодні сказати складно, адже це тісно пов'язано із тими кольорами на карті, які встановлюватиме державна комісія. Але, якщо ситуація далі не буде погіршуватися, то ми уже приступимо до навчання у закладах освіти. Якщо йде мова про "зелену" та "жовту" зони, то навчання відбуватиметься у звичному режимі, з відвідуванням усіма учнями, вихованцями дошкільних закладів та вищих професійних закладів, але з дотриманням соціальної дистанції і маскового режиму. У "помаранчевій" зоні навчання буде змішаним, тобто, навчальні процеси, плани та програми будуть узгоджуватися і навчання відбувається частково в очному режимі, а частково в дистанційному. Як це саме буде відбуватиметься це сьогодні у кожному закладі розробляється педагогічним колективом разом із батьківською громадськістю та педагогічною радою затверджується тимчасовий режим роботи закладу і він буде переглядатися щоразу після рішень комісії. У "червоній" зоні навчання буде дистанційним. Але це буде не тривалий процес – два тижні", – зазначила Плахотна.

Також на брифінгу розповіли, яких протиепідеміологічних заходів потрібно дотримуватися, окрім дистанції.

"Звичайно у школі дотриматися соцдистанції доволі важко, адже у класі, де навчається 30 учнів, складно розмістити парти на відстані 1,5 метра одну від одної. Сьогодні Міністерством охорони здоров'я задекларовано, що учням 1-4 класів немає потреби знаходитися у захисних масках, адже вони, як правило, не хворіють, або ж дуже легко переносять це захворювання. Учні старших класів повинні мати маски, і на перервах ми уникатимемо пересування дітей з класу в клас. У зв'язку з цим, дзвінки будуть зміщені, адже кожен клас, паралель буде інший час початку та закінчення уроку. Усе це батьки можуть дізнатися, конкретно у директора школи. Універсального рецепта сьогодні ніхто не має", – зазначила Людмила Плахотна.

Також головна освітянка області розповіла про протиепідеміологічні заходи для дорослих учасників освітнього процесу – педагогів та обслуговуючого персоналу.

"Це – дорослі люди, які є у зоні ризику, відповідно саме за їхню безпеку має подбати орган місцевого самоврядування, власник закладу освіти. А саме, забезпечити масками, рекомендованими захисними щитками. Зараз ми знаходимося у процесі вишукування коштів, аби забезпечити їх усім необхідним. Щодо захисних масок учням, вимірювання температури, то це – компетенція батьків. Відповідальність, щоб дитина не пішла до школи з ознаками хвороби, теж лягає на батьків. За невідвідування школи дітей теж не будуть карати, навпаки, йтимуть на зустріч і допомагатимуть освоїти матеріал, який був почутий на уроці. Окрім того, стосовно дітей, які знаходяться у зоні ризику через стан здоров'я, то батьки мають прийняти рішення, яким чином вони навчатимуться", – наголосили на брифінгу.

Людмила Плахотна зазначила, що найскладніше буде організувати змішаний процес, коли частина учнів буде у класах, а частина – вдома. Щодо розподілу класів на дві групи і навчання двома потоками, то сьогодні це фінансово складне питання, адже освітяни отримують заробітну плату за один урок, а викладення матеріалу двома уроками призведе до збільшення заробітної плати.

Наверх