Главная / НОВОСТИ / "Свиняча чума" на Волині: чи є реальна загроза (відео)

"Свиняча чума" на Волині: чи є реальна загроза (відео)

26-08-2020, 09:59 НОВОСТИ
85

Свиняча чума спіткала Локачинський район. Вже з місяць ходять чутки, що там масово гинуть свині. У селі Кисилин Затурцівської громади навіть з цього приводу зібрали збори, на які прибув голова  громади та представник держпродслужби Анатолій Тимофіюк.

Про це йдеться у сюжеті ТРК АВЕРС.

Свинячий мор наполохав цілий район. Інформація про те, що на Локачинщині масово вимирають свині зявилася ще на початку серпня. Зокрема, були повідомлення, що загинули тварини на одному з фермерських господарств ну і був випадок в одному домогосподарстві. У тварин підозрювали рожу, африканську чуму та пастерельоз.

А в селі Кисилин з цього приводу навіть організували збори. Між тим представник держпродслужби Анатолій Тимофіюк запевняє, поки що хвилюватися не варто. Він зазначив, що до них звернулася жителька села з повідомленням, що у неї захворіла свиня. Тварину одразу ж зарізали. І вже в мертвої свині відібрали проби.

Представники держпродслужби об'їхали більшу половину сіл Затурцівської громади, побували на свинокомплексі у Холопичах. Але свинячого мору там немає, стверджує Анатолій Тимофіюк.

Між тим, на території села, у лісі є давній скотомогильник, куди захоронювали тварин, які померли від інфекційних хвороб. Селяни бояться, що цей скотомогильник хоч і старий він однаково може себе проявити, навіть зараз.

Тимофіюк каже, що люди самі можуть бути носіями інфекційних хвороб. Іноді коли є загроза треба остерігатися, навіть заходити до хліва в перезувному.

Детальніше у сюжеті ТРК АВЕРС:

Наверх