Главная / НОВОСТИ / Іноземцям закрили в’їзд до України через коронавірус

Іноземцям закрили в’їзд до України через коронавірус

27-08-2020, 09:19 НОВОСТИ
140

Кабінет міністрів України закрив до кінця вересня в’їзд до країни іноземцям, крім тих, хто має документи на проживання, та низки інших категорій.


Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 26 серпня. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, заборона діятиме лише на час карантину через COVID-19 (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

“Уряд розглядає питання про те, щоб майже до кінця вересня закрити кордони для в’їзду іноземних громадян. Звичайно, окрім тих іноземців, які мають дозволи на проживання в Україні”, – сказав він.

Насамперед Кабмін вирішив:

на термін дії карантину тимчасово забороняється в’їзд на територію України іноземцям та особам без громадянства, крім певних категорій осіб;

відкорегувати порядок перетину КПВВ на лінії розмежування в Луганській і Донецькій областях, а також на адмінкордоні з Кримом;

уточнити перелік осіб, котрі підлягають самоізоляції.

Шмигаль пояснив, що обмеження для перетину кордону не зачепить іноземних громадян, котрі є членами міжнародних та гуманітарних місій, екіпажів. А також додав, що Міністерство закордонних справ поінформує міжнародних партнерів України про відповідне обмеження на в’їзд.

Так, право в’їзду в Україну матимуть такі іноземні громадяни:

котрі прямують до країни транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд протягом двох діб;

які навчаються в українських ВНЗ країни;

котрі проходять військову службу в ЗСУ;

постійно проживають на території України й мають відповідну посвідку;

особи, яких визнано біженцями або такими, які потребують дипломатичного захисту;

працівники дипломатичних і консульских організацій іноземних держав;

представники офіційних міжнародних гуманітарних місій, акредитованих для роботи в Україні або які прибувають на запрошення МЗС;

водії повітряних, морських та наземних транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення;

діячі культури, учасники спортивних змагань тощо.

Зауважимо, що заборона на перетин кордону іноземцям діятиме, починаючи з 00:00 29 серпня і до 00:00 28 вересня 2020 року.

Наверх