Главная / НОВОСТИ / Що таке хостинг?

Що таке хостинг?

27-08-2020, 08:42 НОВОСТИ
67

Хостинг – це сервіс, що дозволяє організаціям і приватним особам розміщувати власний контент в мережі Інтернет.Коли мова йде про хостинг, то мається на увазі саме інтернет–хостинг, а ще частіше – веб–хостинг. Поняття інтернет–хостингу походить від англійського слова hosting (host – провідний). Існує безліч різних варіантів, рівнів і типів даного сервісу, а також надання його послуг. VPS/VDS хостинг – найбільш функціональні та гнучкі сервіси.  

Іншими словами, якщо у вас є якісь матеріали, які ви хочете розмістити в інтернеті, вільно управляти ними за вашим бажанням і давати доступ до них іншим людям, вам необхідно скористатися сервісом хостингу того чи іншого типу.

Найчастіше хостинг надається у вигляді послуги хостинг–провайдером. У цьому випадку мова йде про те, що провайдер на своїх серверах розміщує ваші файли і дає той чи інший тип доступу до них з інтернету. Найбільш поширений тип доступу – веб–сторінка з вашим наповненням і бажаної функціональністю. Також це може бути файлове сховище, поштова послуга, DNS сервіс та ін.

Основні типи хостингу

Хостинг може бути повнофункціональним або з обмеженою функціональністю. До останніх відносять такі основні типи:

  • Файловий хостинг – послуга надання файлового сховища, при якій провайдер виділяє вам місце для зберігання інформації у вигляді файлів, забезпечує їх безпеку, віддалений доступ і ін.

  • Поштовий хостинг – послуга, яка забезпечує роботу приватній поштової системи, яка позбавлена рекламних банерів, має певний захист від спам–розсилок, має одне або кілька власних доменних імен і працює по найбільш поширеним протоколам передачі пошти (SMTP, IMAP, Pop3)

  • DNS хостинг – послуга хостингу, що надає систему зберігання записів доменних імен

  • Вікі-хостинг – хостинг , що надає сервера з інструментами для створення і управління власними незалежними вікі-сторінками

  • Ігровий хостинг – надання різних видів серверів для організації багатокористувацьких мережевих ігор.

До повнофункціональним типам хостингу відноситься веб-хостинг – сервіс, що дозволяє приватним особам і організаціям створювати і розміщувати їх власні веб-сайти в інтернеті.

Види веб-хостингу

Безкоштовний хостинг.Даний вид хостингу надається різними хостинг-провайдерами безкоштовно і має дуже обмежену функціональність. Крім того, в більшості випадків на сайтах, розміщених на безкоштовних серверах, присутня реклама і не забезпечується належний рівень безпеки.

Віртуальний хостинг.Віртуальний хостинг заснований на принципі зберігання безлічі веб–сайтів клієнтів на одному сервері провайдера, також надається якийсь мінімальний набір опцій. Таким чином, вам виділяється обсяг дискового простору провайдера, лімітований обсяг оперативної пам'яті і якась панель управління вашим сайтом. Такий хостинг сайтів широко використовується під невеликі веб-проекти, які не потребують потужних ресурсів для функціонування.

Наверх