Главная / НОВОСТИ / Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт фонду Ігоря Палиці "Тільки разом"

Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт фонду Ігоря Палиці "Тільки разом"

7-07-2020, 11:24 НОВОСТИ
60

26 червня розпочалася реалізація проєкту "Створення інклюзивного ХАБу" Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" за підтримки Українського культурного фонду.

Інклюзивний ХАБ створюється з метою впровадження успішних інклюзивних практик (зарубіжних та українських) в освітньо-мистецьке середовище та задля реалізації культурних прав осіб з інвалідністю, повідомили у пресслужбі Фонду.

"Спільна діяльність у мистецьких проєктах ХАБу, популяризація інклюзивного перформативного мистецтва сприятиме формуванню європейських цінностей громадянського суспільства та спростовуватиме стереотипні уявлення про осіб з інвалідністю.

Тематичні публікації в ЗМІ та соцмережах засвідчують: не дивлячись на ті позитивні зміни, які відбуваються щодо впровадження інклюзії в освітній процес, існує ще багато невирішених проблем. Особливо гострою є проблема підготовки компетентних кадрів (вихователів, асистентів педагогів, соціальних працівників, працівників закладів культури), які безпосередньо здійснюють освітньо-навчальну та позанавчальну діяльність дітей/молодих людей з інвалідністю.

Інклюзивний ХАБ продемонструє альтернативний підхід до залагодження проблеми соціалізації осіб з інвалідністю засобами мистецької діяльності та взаємодії.

Передбачається проведення серії тренінгів для молодих режисерів, керівників мистецьких студій, соціальних працівників з театрального мистецтва із залученням українських та зарубіжних спеціалістів з ефективних методик роботи інклюзивних театрів та театрів людей з інвалідністю.

Інша потенційна аудиторія проєкту – студенти. Студентів у навчальних закладах культури вчать професійним навичкам, але, на жаль, не вчать методиці роботи з людьми з інвалідністю. У межах нашого проєкту вони матимуть можливість ознайомитися із зарубіжним досвідом впровадження інклюзії через мистецькі проєкти та практикувати нові підходи у вивченні музики, руху, імпровізації, креативної педагогіки.

Оскільки партнером проєкту є Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, то ХАБ стане не тільки інклюзивним простором, а й майданчиком творчої співпраці викладачів і студентів СНУ", – йдеться в повідомленні.

1 і 2 липня відбувся перший тренінг "Плейбек-театр та театр імпровізації як інструмент соціальної та психолого-педагогічної реабілітації". Тематика тренінгу вибрана невипадково. Плейбек-театр (буквальний переклад – театр відтворення) є формою театру імпровізації, де глядачі розповідають особисті історії, а актори миттєво перетворюють їх у художніх формах. Такі практики мають соціальну складову і використовуються як інструмент соціалізації та розвитку творчих можливостей молоді з інвалідністю.

Тренерка Тамара Наук, плейбек-практик та актриса Київського плейбек-театру "Vne Vremeni", не тільки розповіла про структуру і функції плейбек-театру,а й навчила базових форм. Тренерка поділилася досвідом впровадження методики плейбек-театру в соціально-інтерактивному театрі Благодійного товариства допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень "Джерела" (м.Київ) та інклюзивній театральній студії "Далі Буде…".

Учасники тренінгу спробували розповісти і створити власні історії-перфоманси,які використовуватимуть як у навчанні, так і під час відпочинку.

Наверх