Главная / НОВОСТИ / У вибуху в Бейруті винен росіянин: покинув селітру і одеських моряків

У вибуху в Бейруті винен росіянин: покинув селітру і одеських моряків

5-08-2020, 23:01 НОВОСТИ
352

З’ясувалося, хто залишив в порту Бейрута селітру, яка знесла півміста

У вибуху у столиці Лівану Бейруті знайшли російський слід. Як виявилося, судно з вантажем селітри, а також з одеським екіпажем кинув у порту восени 2013-го бізнесмен з Росії.

Понад шість років тому суховантаж Rhosus з 2750 тонн аміачної селітри – нітрату амонію, який детонував 4 серпня – був арештований в порту Бейрута. Про це повідомляє Думська з посиланням на Вищу раду оборони Лівану.


Господар судна Rhosus – російський бізнесмен Ігор Гречушкін з Хабаровська кинув судно, що прибуло під прапором Молдови.

Тоді вісім українських моряків, серед яких троє одеситів, близько року перебували на борту. Їх звільнили звідти зусиллями благодійного фонду “Ассоль” і українського консульства.

Зараз бізнесмен проживає на Кіпрі, а судно до вчорашнього дня іржавіло в порту Бейрута.

Селітра ж спочатку була переміщена у “відповідне місце”, а потім її вивантажили в склад №12. 20 липня генпрокурор Лівану склав доповідь про неналежне зберігання небезпечного вантажу. В стіні складського приміщення була діра, двері не зачинялися. Тоді комісія постановила закрити пролом.

Під час зварювальних робіт іскра потрапила в приміщення, через що сталося загоряння. Коли вогонь добрався до селітри, стався той самий вибух, який почули на Кіпрі – за 250 кілометрів від Бейрута… На тому самому острові, де живе бізнесмен з Хабаровська Ігор Гречушкін.

Наверх