Главная / НОВОСТИ / Українці розкрили правду про пекельні заробітки в Польщі, як у фільмі жахів: “Вирвали паспорт і закрили в бараці

Українці розкрили правду про пекельні заробітки в Польщі, як у фільмі жахів: “Вирвали паспорт і закрили в бараці

8-08-2020, 08:58 НОВОСТИ
71

Заробітчани розповіли, в яких умовах там працюють українці. Кричуща ситуація вигідна всім, крім наших співгромадян. Подружня пара Василь і Тетяна поїхали на заробітки до Польщі. Вони знайшли роботу через фірму-посередника. Як сказали подружжя, вони їхали на заробітки, а потрапили в рабство.


Василь і Тетяна почали свою розповідь з того, що їх привезли в польське містечко Червінськ-над-Віслою. Власники ферми відразу ж зібрали паспорти і заявили, що будуть оформляти якісь документи. Повернути паспорти вдалося тільки через два тижні.

Умови проживання були жахливими-барак зі шторами замість стін. З зручностей були дерев’яні туалети і душові на вулиці. Вирватися з таких заробітків і отримати належні гроші їм допомогла ПРОФСПІЛКА українських трудових мігрантів. Власникам ферми сказали, що історія вийде за межі ферми, а в поліцію і суд потраплять заяви постраждалих. Після цього вони погодилися віддати гроші і відпустити працівників.

“Зараз пішла така хвиля: масово намагаються відібрати паспорти. Поляки це порушують, влада це знає. Але, знаєте, цей стан речей – він всім вигідний. Я маю на увазі, влада взагалі, тому що вони отримують безправних робітників, їм піднімають ВВП. І підприємцям вигідна дешева робоча сила. Тим більше, ви бачите, вони нікуди не можуть дітися, поїхати. Така ситуація вигідна всім, крім простих українців, простих людей, які там працюють», – зазначив голова профспілки «Український мігрант / Трудова Солідарність» Віталій Махінько.

Наверх