Главная / НОВОСТИ / "Всі, як риба без води, хапають повітря": волинський лікар-пульмонолог розповів про коронавірус

"Всі, як риба без води, хапають повітря": волинський лікар-пульмонолог розповів про коронавірус

8-08-2020, 09:46 НОВОСТИ
52

Коронавірус – це абсолютно нове явище, з яким зіштовхнулись медики, науковці та звичайні люди. Інфекція має нетиповий перебіг, зокрема, часто супроводжується задухою.

Про це розповів кандидат медичних наук, завідувач пульмонологічного та інфекційного відділень Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко, пише ТСН.ua.

"Як лікар –пульмонолог, за першою спеціальністю – імунолог, скажу, що такої відвертої поліморбідної хвороби з такими різноманітними клінічними проявами я ще не бачив. Якби це була лише пневмонія…", – каже лікар.

За його словами, навіть у 2009 році, коли був так званий свинячий грип (H1N1), не було такої кількості пацієнтів з пневмоніями і такої кількості кисневозалежних, як при пандемії COVID -19.

"Зараз у моєму відділені 2/3 пацієнтів – кисневозалежні. Також із року в рік у мене лікуються хворі на пневмонію, але ці пневмонії мають інший перебіг, більш –менш благоприємний. А при коронавірусі пацієнти, які є у стаціонарі – всі, як риба без води, хапають повітря. Це не просто сумно, це страшно. Особливо, коли постачання кисню миттєво зупиняється, то всі починають гудіти, кричати", – поділився лікар.

Читайте також: Луцьк потрапив до "помаранчевої зони" карантину

Він додав, що коронавірус наразі є невивченим. "Ти не знаєш, в яку сторону бігти, чим лікувати, як надавати допомогу і в подальшому – як реабілітувати хворих", – каже лікар.

Наверх