Главная / РЕЦЕПТЫ / Покроково: як приготувати найкращу каву в гейзерній кавоварці. Так варять у всіх будинках Італії

Покроково: як приготувати найкращу каву в гейзерній кавоварці. Так варять у всіх будинках Італії

13-08-2020, 00:15 РЕЦЕПТЫ
61

Безперечно, будь-який кавоман або просто любитель випити чашечку підбадьорливого напою зранку замислювався, який спосіб зварити каву вдома найкращий.

Доступних варіантів багато: аеропрес, турка, френч-прес, еспресо-машина та інші. Але найчастіше використовується мока, або, як її називають багато людей, гейзерна кавоварка. Хтось активно її використовує, а у мене ось довгий час нічого не виходило. Виручив знайомий, що 5 років тому переїхав до Італії. Він і розповів мені, як користуватися гейзерною кавоваркою правильно. Виявляється, складного нічого немає. Навіть жалкую, що не додумалася запитати раніше. Тепер не заходжу в сусідню кав’ярню, зате щоранку насолоджуюся ароматною кавою.

Виявляється, такий принцип приготування кави був придуманий ще в першій половині XIX століття. Як думаєте, ким? Ні, не італійцем або бразильцем, а англійцем. І рівно через 100 років італієць запатентував цей винахід, після чого і налагодив виробництво. Справжню популярність мока отримала вже після Другої світової війни. Відтоді пристрій використовують у всьому світі.

Явними перевагами приготування кави в гейзерній кавоварці є швидкість і нескладний догляд за пристроєм. Це ідеальний варіант для тих, хто любить варити каву самостійно, але не хоче постійно мити пристрій і щось міняти. Моку досить просто сполоснути після використання.

Гейзерна кавоварка – це щось середнє між френч-пресом і туркою. Вона складається з нижньої колби – підставки, невеликого фільтра і верхньої ємності, в якій осідає напій, – колектора. Вода в нижній колбі нагрівається і під тиском пара проходить вгору. Там рідина насичується кавою і йде далі – в колектор.

Як використовувати гейзерну кавоварку

Знадобиться:

  • кава
  • кавомолка
  • вода
  • гейзерна кавоварка

Інструкція:

1. Підігрійте воду в чайнику. Цей крок необхідний з кількох причин. По-перше, час приготування кави істотно зменшується, адже в чайнику вода закипить швидше. По-друге, напій може отримати металевий присмак, якщо залити в моку холодну воду.

2. Залийте окріп в основу кавоварки. Рівень повинен доходити до клапана безпеки, але не перекривати його. Обов’язково використовуйте рушник, щоб уберегти себе, через те, що підставка моки швидко нагрівається.

3. Помеліть каву. Тут уже все залежить від вашого смаку. Обов’язково експериментуйте з помелом – смак напою буде різним. Для початку раджу вибирати середній помел. Зернятка будуть трохи більшими, ніж дрібна сіль.

4. Акуратно засипте каву в фільтр і встановіть його на підставку. Прикрутіть верхню частину моки до решти конструкції, закрийте кришку.

5. Встановіть кавоварку на вогонь. Вода всередині буде нагріватися, а тиск – збільшуватися. Таким чином рідина буде виштовхуватися, проходити через фільтр і осідати у верхній частині моки.

6. Відкрийте кришку кавоварки. Коли побачите, що струмені стали тонкими і світлими, знімайте моку з вогню. Раджу помістити підставку під холодну воду, щоб точно зупинити процес екстракції.

7. Розлийте каву по чашках.

Нюанси приготування кави в гейзерній кавоварці

Вибирайте хорошу воду. Безумовно, один і той же сорт кави з однаковим помелом може бути зовсім різним. Багато що залежить від води, через те, що це основа напою. Використовуйте гарну воду, щоб отримати смачний напій.

Сила вогню

Італійці варять каву в гейзерній кавоварці на слабкому вогні. Це робиться для того, щоб процес кипіння проходив не так бурхливо. Тоді вода буде підніматися повільніше, а кава вийде більш насиченою.

Вода в нижньому відсіку

Багатьох людей лякає, що після приготування кави залишається вода в підставці. Це пов’язано з силою вогню, на якому ви варите напій. Раджу ставити кавоварку на слабкий вогонь. Але й не варто прагнути до того, щоб вода википала повністю. Більше орієнтуйтеся на колір під час варіння.

Як бачите, немає нічого складного в використанні гейзерної кавоварки. Мені знадобилося два або три рази, щоб набити руку і витрачати на ранкову каву менше часу. Тепер експериментую з помелами та сортами кави. Приєднуйтесь!

Наверх